Rumunsko - Přes hory a kláštery do Drákulovy Transylvánie

Rumunsko - Přes hory a kláštery do Drákulovy Transylvánie

10 - denní zájezd | Rumunsko

Pojeďte se sami přesvědčit, jak velký turistický rozvoj zaznamenalo Rumunsko v posledních letech. Už se nemusíte obávat prázdných obchodů, rozbitých silnic a obtěžování místních obyvatel. Naopak budete příjemně překvapeni rozlehlostí hor a hřebenů, stejně jako pestrostí přírody, bohatstvím zajímavostí a množstvím památek. V Rumunsku jsou všechna turistická centra dobře vybavená fungujícími službami a naše hotely jsou na velmi slušné úrovni s vydatnou polopenzí. Ceny v restauracích se pohybují jen o něco málo výše než u nás, takže vám nic nebrání si zde dovolenou pěkně užít. Neváhejte a pojeďte s námi navštívit ryzí zemi. Časy se neúprosně mění. Provází L. Martinek.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: hotel

v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Stravování: polopenze

7x polopenze.

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

červenec 2020
03.07.20 pá 10 dní 12 990 Kč vyprodáno
03.07.20 pá 10 dní PH 12 990 Kč objednat
03.07.20 pá 10 dní BR 12 990 Kč objednat
03.07.20 pá 10 dní BTS 12 990 Kč objednat
03.07.20 pá 10 dní PA 12 990 Kč objednat

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, 7x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1 lůžkový pokoj 3 300 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: odpoledne odjezd z ČR přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska, návštěva proslulého "VESELÉHO HŘBITOVA" (UNESCO) v SAPINTĚ, procházka živým "skanzenem", prohlídka dvou unikátních dřevěných kostelíků (nejstaršího a údajně nejhezčího) ve vesnici IEUD. Příjezd do horského střediska BORSA, ubytování v hotelu, večeře.
3. den: výlet po jižní BUKOVINĚ, cestou návštěva malovaných klášterů VORONET, který je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR. Dále prohlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů Moldávie, kláštera NEAMT, život místních popů, ubytování v hotelu (2 noclehy ve stejném hotelu) v horském centru DURAU.
4. den: "poctivá" celodenní turistika národním parkem v pohoří CEAHLAU, možnost výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1 904 m) nebo kratší pěší procházka k vodopádu DURATOIDEA či k turistické chatě FINTINALE. Návrat do hotelu.
5. den: přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300 m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU, fakultativně projížďka na loďce po jezeře, přejezd do hotelu v Sovatě.
6. den: návštěva solných dolů v PRAIDU a vycházka do rezervace solného krasu vytvořeného říčkou Corund, odpoledne relaxační koupání v jedinečném heliotermálním jezeře Lacu Ursu.
7. den: přejezd do "perly Karpat", horského střediska SINAIA, přes středověké město SIGHISOARA (další perla UNESCO) s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému starobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Pak cestou navštívíme jeden z opevněných kostelů transylvánských "Sasů" ve vesnici SASCHIZ (UNESCO). V podvečer nás čeká krátká zastávka ve městě BRAŠOV, prohlídka historického jádra. Ubytování v hotelu v Sinaia, 2 noclehy ve stejném hotelu.
8. den:
9. - 10. den: dopoledne procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU a na královský zámek PELES s nádhernými bohatě zdobenými interiéry, který leží v anglickém parku. Odpoledne přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN, noční přejezd do ČR přes Maďarsko a Slovensko, návrat v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Rumunsko - hrad Peles Rumunsko - Brašov - vstupní brána
Rumunsko - Bukovina
Rumunsko - Busteni Rumunsko - Drákulův hrad Bran Rumunsko - Drákulův hrad Bran - letecky pohled Rumunsko - Hrad Peles Rumunsko - Ialomita Rumunsko - jezero Lacu Rocu Rumunsko - Klášter Neamt Rumunsko - Klášter Neamt Rumunsko - klášter Neamt Rumunsko - klášter Voronet Rumunsko - Klášter Voronet - malby Rumunsko - klášter Voronet - malby Rumunsko - kostel sv. Nikolase - Brašov Rumunsko - kostel v Sapintě Rumunsko - náměstí v Brašově Rumunsko - pohoří Bucegi - skalní útvary Babele - Sfinga Rumunsko - pohoří Ceahlau Rumunsko - pohoří Ceahlau Rumunsko - pohoří Ceahlau
Rumunsko - Sighisoara Rumunsko - Sighisoara Rumunsko - Sighisoara - kostel Rumunsko - Sighisoara - typické uličky Rumunsko Viscri - opevněný saský kostel

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 24,88 Kč
EUR 27,30 Kč
Chorvatsko HRK 3,59 Kč