Šrí Lanka – velká cesta

Šrí Lanka – velká cesta

16 - denní zájezd | Srí Lanka

Vydejte se s námi na ostrov ležící v Indickém oceánu nedaleko rovníku, do říše, v níž nevládne čas a kde je slunce jediným ciferníkem. Budeme putovat po stopách dávných paláců a svatyní, buddhistických i hinduistických klášterů. Uvidíme krále stromů – "bó", snad spatříme i slony, krokodýly a na bílých písečných plážích obří želvy, jež tady kladou svá vejce. Čekají nás čajovníkové plantáže a zahrady koření, vypravíme se i do zelených hor, kde spatříme Buddhův zub. Vydáme se na posvátnou Adamovu horu, kde po nočním výstupu budeme sledovat nekonečný východ slunce. Po náročnějším poznávacím programu si zasloužíme odpočinek na sněhobílých plážích při orosené sklence piva, skleničce místního palmového vína či šálku kávy nebo cejlonského čaje. A kdo má rád ryby a plody moře, jistě si zde přijde na své.

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním pobytem na pláži – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Snídaně a večeře probíhají většinou formou bufetu.

Doprava: letecky

Termíny a ceny

listopad 2020
13.11.20 pá 16 dní PH 68 800 Kč objednat
leden 2021
29.01.21 pá 16 dní PH 68 800 Kč objednat

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
  • pronajaté mikrobusy / džípy / loďky
  • 13x hotel *** s polopenzí
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
  • šrílanské vízum – 1100 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Anurádhapura: přílet do hlavního města Kolombo a odjezd do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená skalní pevnost Jápahuva z 13. stol. zvaná Ohnivá skála, původní úkryt Buddhova zubu , proslulé šrílanské relikvie.
3. den: Anurádhapura – Mihintalé : prohlídka rozsáhlých historických areálů v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu .
4. den: Mihintalé – Polonnaruva Sígirija: přejezd do Polonnaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně; odpoledne přesun pod Sígiriju.
5. den: Sígirija – Kandy: věhlasná skalní pevnost Sígirija obestřená záhadami; nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy, svěžího města Šrílanské vysočiny.
6. den: Kandy : prohlídka města na březích stejnojmenného jezera – největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja , návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu ; večer taneční vystoupení v maskách .
7. den: Kandy – Adamova hora : populární sloní sirotčinec v Pinnevalle; přesun pod Adamovu horu a noční výstup na vrchol s pozorováním východu slunce .
8. den: Adamova hora – Nuvara Elija: přejezd strhující krajinou horské oblasti s nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek do malebné anglické horské stanice Nuvara Elija – cestou zastávka u vodopádů ; odpočinek.
9. den: Nuvara Elija – ranní nenáročná (cca 8 km) procházka po Horton's Plains : úchvatná Šrílanská vysočina – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy a neopakovatelnou atmosférou, továrna na čaj; přesun do příjemné turistické vesničky Ella uprostřed čajových plantáží .
10. den: Ella – Uda Valave : procházka v horské oblasti – nenáročný výstup na tzv. Malou Adamovu horu , vodopád Ella ; přejezd na jih k NP Uda Valave; odpolední odpočinek u hotelového bazénu.
11. den: NP Uda Valave – Koggala : ranní safari v NP proslulém velkou populací slonů s jedinečnou možností spatřit divoká zvířata na vlastní oči; následný přesun do plážového resortu na jižním pobřeží v poklidné části ostrova.
12. - 14. den: Pobyt u moře : odpočinek na zlatavém písku, koupání, šnorchlování, možnost potápění ; fakultativně výlet do původního tropického pralesa Sinharádža ; výlet do okolí – "river safari" na řece Maduva, želví farma, středověká pevnost v Galle tyčící se nad vlnami Indického oceánu.
15. - 16. den: Koggala – Praha: večer přesun do Kolomba a odlet, přílet do ČR 16. den.

Fotogalerie

<p>10. místo – FOTOSOUTĚŽ 2017 (Nejkrásnější pláže) </p>
<p> </p> Ambasthalé dágoba, Mihintalé Česačky čaje Chrám Buddhova zubu Chrám v královském městě Polonnaruva Kandy – poslední královské město Lví skála, Sígirija Mihintalé Nádherné jeskynní chrámy v Dambulle Pevnost v Galle Písčité pláže jižní Šrí Lanky Sběr čaje Sloní koupel Tradiční slavnostní tanec Vysočina

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,76 Kč
EUR 26,67 Kč
Chorvatsko HRK 3,53 Kč