Arménie a Gruzie - putování pod Kavkazem a Araratem

Arménie a Gruzie - putování pod Kavkazem a Araratem

18 - denní zájezd | Arménie

Připravili jsme pro Vás nový kombinovaný zájezd do oblasti jižního Kavkazu a pod biblickou horu Ararat – do Arménie a Gruzie. Na tomto podrobném poznávacím zájezdu se budete moci seznámit s významnými křesťanskými památkami, ale také s přírodními krásami s dominujícím 5 160 metrů vysokým Araratem v Arménii a Vysokým Kavkazem v Gruzii. Najdete zde hluboké soutěsky i blankytně modré vody jezera Sevan a v Gruzii hlavně majestátní horské scenérie.

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

září 2020
16.09.20 st 18 dní PH 55 990 Kč objednat

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Tbilisi a Jerevan - Praha
 • dopravu v Arménii a Gruzii (autobus nebo minibus dle počtu klientů)
 • terénní auta v Horní Svanetii
 • 16x ubytování v hotelích kategorie 3*
 • 16x polopenzi, 2x oběd
 • českého a místního průvodce
 • vstupy dle programu

Výlety

 • pojištění léč. výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 1100 Kč)
 • připojištění storna do 80 000 Kč (příplatek: 700 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 7480 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Tbilisi.
2. den: Brzy ráno přílet do TBILISI: staré město mezi řekou a pevností Narikala s úzkými uličkami a pitoreskními zákoutími, katedrála Sioni – sídlo gruzínského katholikose, Most míru, synagoga, kostel Metekhi a Anchiskhati, prohlídka pevnosti Narikala, návštěva vynikajícího Národního muzeua se zlatými artefakty.
3. den: Na východ od Tbilisi do vinařského kraje Kvareli, kde je historie výroby vína dlouhá 8 000 let: nejlepší gruzínská vinařská oblast a ukázka tradičního zpracování vína v KVARELI s možností ochutnávky (tradiční způsob výroby vína v Gruzii je zapsán na seznam UNESCO). Zastávka v TELAVI. Prohlídka katedrály ALAVERDI a pevnosti GREMI.
4. den: TBILISI – dokončení prohlídky metropole Gruzie, pěší ulice New Tiflis a Suchý most s trhem rukodělných výrobků. Po obědě lanovkou na Mt. Mtatsminda s nádherným výhledem na Město. Volno v Tbilisi.
5. den: Bývalé hlavní město Gruzie MCCHETA (UNESCO) se starodávnými kostely a katedrálou Sveti Tskhoveli a klášterem Jvari. Jeskynní komplex UPLISTSIKHE se 150 vzájemně propojenými jeskyněmi. Unikátní kombinace různých stylů a soch vytesaných ve skále. Přejezd do Kutaisi.
6. den: KUTAISI (UNESCO) – osídlení od 17.stol.př.n.l., od 3.stol.př.n.l. hlavní město Kolchidy, Bagratovská katedrála jako symbol sjednocení Gruzie v 11.stol., velmi zajímavý farmářský trh. Kousek od Kutaisi stojí klášter GELATI (UNESCO), jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii s katedrálou Panny Marie postavenou králem Davidem. Přejezd do oblasti Svanetie – městečko Mestia, centrum Horní Svanetie (UNESCO), jedinečné svanské věže, jedinečná oblast položená vysoko v horách pod masívem Kavkazu.
7. den: Celodenní výlet jeepy až do nejvzdálenější a zároveň nejvýše v Evropě položené vesnice UŠGULI (UNESCO) s typickými svanskými věžemi, turistika směrem k ledovci a nejvyššímu vrcholu Gruzie – hoře Šchara (5 068 mnm.) Návrat zpět do Mestie.
8. den: Přejezd subtropickou krajinou citrusových a čajových plantáží k Černému moři. Krátký okruh centrem BATUMI – mondénní letovisko u Černého moře.
9. den: Návštěva ZELENÉHO MYSU s jedinečnou botanickou zahradou s vice než 5000 druhy rostlin z celého světa a PEVNOSTI GONIO. Volno ke koupání.
10. den: Ráno farmářský trh v Kutaisi. Průjezd soutěskou Mtkwari a pod hřebenem Malého Kavkazu, cestou četných klášterů a pevností. Prohlídka pevnosti RABAT.
11. den: Středověké jeskynní město VARDZIA, postavenéve 12.stol. za gruzínské královny Tamar, vytesané do skal. Překročení hranice s Arménií.
12. den: Sever Arménie - údolí Debed, kde stojí 3 nádherné kláštery z 10.-13.stol. a kostely pod patronací UNESCO: klášter SANAHIN z 10.stol. a klášter HAGHPAT z 11. – 12.stol.
13. den: Přejezd k vysoko položenému JEZERU SEVAN – největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 kamenných křížů a náhrobků). Průjezd po Hedvábné stezce přes 2 300 metrů vysoko položený průsmyk ke karavanseraji SELIM ze 14.stol.
14. den: prohlídka majestátního kláštera TATEV, budovaného mezi 9.-15.stol., výjezd ke klášteru lanovkou. Odpoledne nádherný klášter NORAVANK nad kaňonem řeky Ghnishik. Ochutnávka vína ve vyhlášeném vinařském regionu Areni, kde se produkuje nejlepší arménské víno. Odjezd pod biblický Ararat – nádherně položený KLÁŠTER KHOR VIRAP.
15. den: EDŽMIACIN (UNESCO) – náboženské centrum Arménie již od doby oficiálního přijetí křesťanství na poč. 4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů. ZVARTNOTS (UNESCO) – monumentální kostel z poloviny 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. Začátek prohlídky hlavního města Arménie JEREVANU : Historické muzeum na náměstí Republiky, památník Genocidy, slavné Kaskády v centru města.
16. den: Výjezd pod nejvyšší horu Arménie Aragac (4 090 m n.m.), malebně položené JEZERO KARI v sopečné krajině v nadm. vášce 3 190 metrů. PEVNOST AMBERD v krásné krajině v nadm. výšce 2 200 metrů. Velmi pěkný klášter SAGHMOSAVANK ze 13.stol.
17. den: Dokončení prohlídky hlavního města Arménie JEREVANU : a prohlídka slavného muzea manuskriptů Matenadaran. Jedna z nejlepších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmiacinu). Sestup do soutěsky řeky Azat s přírodním monumentem „Symfonie v kameni“ (fakult. možnost místo pěší turistiky jízdy terénními vozy – cca 5 € / os.). Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy na skalní varhany.
18. den: Brzy ráno odlet do Prahy.

Fotogalerie

Armenie_Sevanavank 1 Amberd kostelík 2 Aragats Aragats jezero Karo 2 Armenie_Haghpat Armenie_Zvartnots 3 Goshavank klášter celek Gruzie Gergeti Gruzie Tbilisi Gruzie Tbilisi 01 Gruzie Tbilisi 02 Gruzie Tbilisi 03 Gruzie Tbilisi 04 Gruzie Tbilisi 09 Gruzie Tbilisi 11 Gruzie Tbilisi 14 Gruzie Tbilisi 16 Gruzie Vardzia Haghpat 2 Haghpat 3 Haghpat 5 Hovhannavank kostel 1 Jerevan Kaskády 1 Jerevan Kaskády 2 Jerevan Kaskády 4 Khor Virap a Ararat Khor virap kříže Noratus hřbitov 1 Noravank klášter Noravank klášter 2 Saghmosavank klášter 2 Saghmosavank klášter 3 Saghmosavank klášter 4 Sanahin klášter  kostel Sevanavank 1 Sevanavank klášter Sevanavank kostely celek Tatev klášter celek Tbilisi 1 Tbilisi 2 Tbilisi 3 Tbilisi 4 Zvartnots 2 Zvartnots 4

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,52 Kč
EUR 26,65 Kč
Chorvatsko HRK 3,54 Kč