Laponsko Na Konci Léta

Laponsko Na Konci Léta

8 - denní zájezd | Finsko

Kouzlo babího léta můžete zažít ve finské části Laponska již ke konci prázdnin. Příroda se začíná ladit do podzimních barev, lesy jsou plné borůvek, brusinek a hub. Čeká vás pohodový zájezd, při kterém strávíte spoustu času v nádherné, čisté přírodě kolem polárního kruhu a ještě severněji. Kromě procházek a túr budete mít možnost prozkoumat tajemná zákoutí finského jezera na kánoi, navštívit husky farmu, opéci si oběd v přírodě, těžit drahokamy v ametystovém dolu, navštívit arktickou zoo i slavného Santa Clause. Červeně označené aktivity jsou v ceně, ostatní vstupné je minimální.
Díky   ubytování v turistických hotelech s polopenzí a letecké přepravě je zájezd vhodný i pro seniory a rodiče s dětmi . 
Zájezd lze spojit se zájezdem do jižní části Finska – Země tisíců jezer. Termín: 10. 8. – 23. 8. 2020. Celkovou nabídku spojeného zájezdu Finsko komplet a ceny najdete na webu pod kódem 14ES.
(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Ubytování: chata

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

srpen 2020
16.08.20 ne 8 dní 34 200 Kč vyprodáno
23.08.20 ne 8 dní 34 200 Kč objednat

Cena zahrnuje

 • letenky Praha – Helsinky - Oulu a Kittila - Helsinky - Praha vč. let. tax
 • dopravu autobusem
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou) - 1. termín, ve druhém termínu 5 x v hotelu a 2 x ve srubech po 2 osobách, vlastní koupelna a WC
 • 7x snídaně
 • 6x večeře
 • výlet na kánoích
 • návštěvu husky farmy
 • vstupné do arktické zoo
 • návštěvu ametystového dolu
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K6S vč. storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 15 EUR
 • další výše neuvedené služby

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami (sleva: -855 Kč)
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami (sleva: -855 Kč)

Výlety

 • 1lůžkový pokoj omezený počet pokojů (příplatek: 5000 Kč)
 • svoz z Brna do Prahy linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem - min. 3 os (příplatek: 800 Kč)

Program zájezdu

1. den:  Dopoledne odlet z Prahy přes Helsinky do Oulu (bez průvodce do Helsinek, dále společně). Po příletu se vydáme na východ k národnímu parku Syöte, kde se na stejnojmenném kopci nachází resort Iso-Syöte. Zde se ubytujeme na 3 noci. Večer možnost procházky na vrchol kopce, odkud jsou krásné výhledy do krajiny.
2. den:  Ráno nás čeká výlet do soutěsky Vattukuru. Projdeme se severskou tajgou, oběd si můžeme připravit na ohni. Laponské turistické stezky jsou vybaveny srubovými přístřešky s ohništi. Odpoledne se vydáme ke členitému jezeru Naamankajärvi, jehož zákoutí můžeme prozkoumat na kánoích. Návrat do resortu. Dáme si před večeří saunu? 
3. den:  Dopoledne zajedeme na nedalekou husky farmu. Majitelka nám představí svou smečku, která čítá kolem stovky nádherných psů. Seznámíme se se životem na farmě, občerstvení se podává ve srubové restauraci nebo venku u ohně. Odpoledne nás čeká návštěvnické centrum národního parku Syöte, kde se můžeme občerstvit, prohlédnout si zajímavou expozici o severské přírodě, a hlavně se vydat na některý ze značených okruhů přes lesy s obřími mraveništi a nekonečnými porosty borůvek a brusinek. Rašeliniště překonáme po povalových chodnících. Zájemci si mohou zapůjčit horská kola a vydat se samostatně na výlet po značených cyklostezkách. Návrat na ubytování. 
4. den:  Po snídani opustíme Syöte a zamíříme na sever. První zastávkou bude arktická zoo Ranua, kde můžeme obdivovat všechny velké severské savce, včetně ledních medvědů a pižmoňů. V „hlavním městě“ finského Laponska, Rovaniemi, stojí za návštěvu muzeum polárních krajin Arktikum. Ve vesničce Santa Clause se vyfotíme přesně na polárním kruhu, zájemci mohou Santu navštívit. Díky dlouhému polárnímu dni můžeme ještě dnes popojet dále nejsevernějším finským krajem Lappi na ubytování. 
5. den:  Dopoledne navštívíme národní park Pyhä – Luosto, jednu z nejkrásnějších oblastí Laponska s členitými kopci a 400 let starým pralesem na svazích hory Ukko-Luosto. Za příznivého počasí si vyjdeme pro pěkné výhledy na vrchol zdejší nejvyšší hory Noitatunturi (540 m). Návrat na ubytování.
6. den:  Přímo v národním parku se nachází hora, která skrývá nebývalý poklad. V jejích útrobách se nachází ametysty a na povrchu ametystový důl. Těží se tu bez těžké techniky a s velkým ohledem na životní prostředí. Důl navštívíme a každý bude mít možnost najít si a odnést svůj vlastní malý drahokam. Odpoledne se přesuneme ještě dále na sever, do národního parku Pallas. Ubytování a večeře (v ceně).
7. den:  Dnešní den strávíme v nejstarším finském národním parku Pallas ja Ounastunturin kansallispuisto (založen 1938). Přivítají nás sobí stáda, křišťálově čistá jezera a zaoblené hřbety 1 800 milionů let starého pohoří Svekokareliderna, odkud se otevírají překrásné výhledy na nedozírné laponské pláně. V místě je mnoho možností pro kratší či delší vycházky a túry. V případě dobrého počasí můžeme využít pro výlet i večerních hodin, kdy je stále světlo. Večeře (v ceně). 
8. den:  Odjezd na letiště a kolem poledne odlet s přestupem v Helsinkách do Prahy.

Fotogalerie

narodni-park-syote husky-farma-maatta letni-laponsko-boruvky na-houbach-narodni-park-syote narodni-park-pyha-luosto na-vylete-narodni-park-syote oblibenou-severskou-pochotkou-je-ostruzinik-moruska vylet-na-kanoich-jezero-naamankajarvi

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 24,88 Kč
EUR 27,30 Kč
Chorvatsko HRK 3,59 Kč