Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **

Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **

9 - denní zájezd | Island

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:

KEFLAVÍK • GARDUR • GUNNUHVER • GRINDAVÍK • KRÍSUVÍK • VESTMANNSKÉ OSTROVY • vodopád SELJALANDFOSS • vodopád SKOGAFOSS • sopka EYJAFJALLAJÖKULL • DÝRHOLAEY • ledovec MÝRDALSJÖKULL • městečko VIK • LANDMANNALAUGAR • sopka HEKLA • gejzír STROKUR • vodopád HAIFOSS • THINGVELLIR • HVERAGERDI • REYKJAVÍK • MODRÁ LAGUNA


Tento zájezd vychází z programu osvědčeného a léty prověřeného zájezdu Island – mezi sopkami, ledovci a horkými prameny, viz popis tohoto zájezdu. Program se ve všech podstatných bodech se shoduje, ale navíc budou zařazeny pěší túry v rozsahu 10 až 16 km (5 až 8 hod.) v převážně hornatém terénu - kamenité, štěrkové stezky, strmá stoupání a klesání, tzn. střední obtížnost. Pro tyto akce využijeme dny, kdy k tomu bude příznivé počasí. Z toho vyplývá, že o počtu, délce i konkrétních dnech těchto akcí rozhodne právě převážně aktuální počasí. Odměnou vám bude to, že výměnou za určitou námahu se dostanete na krásná a jedinečná místa nezasažená masovým turismem.


Tento typ zájezdu je vhodný pro sportovně založené účastníky, kteří jsou schopni bez problémů absolvovat výše uvedené vzdálenosti i v několika dnech po sobě. Předpokladem je samozřejmě odpovídající výbava jako: batoh na jednodenní túry, pevné turistické boty, oblečení (případně pláštěnka), které vás ochrání před nenadálými změnami počasí, zejména větrem a deštěm. Doporučuji rovněž turistické hole.


Plánované túry :
Do hornatého a vulkanicky aktivního vnitrozemí poloostrova Reykjanes
Túra v pohoří Hengil k pramenům teplé říčky (nedaleko Hveragerdi)
Túra k druhému nejvyššímu vodopádu Islandu Haifossu
Okruh v jedné z nejatraktivnějších oblastí Islandu Landmannalaugari (Duhové hory)
Sopky a monumentální útesy Vestmanských ostrovů


Island je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu . S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů . Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády . Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci , pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány . Právě proto se i vžilo označení "Ostrov ohně a ledu".

Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal , který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů . Často vedou pískem a lávovými poli , proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol , které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.
(TourOperátor: EMMA AGENCY spol. s r.o.)

Ubytování: pension

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Termíny a ceny

srpen 2020
15.08.20 so 9 dní PH 34 990 Kč objednat

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.
2. den: To nejlepší z poloostrova Reykjanes: navštívíme Keflavík, Gunnuhver, Grindavík, Selrún. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Navštívíme rovněž Vikingské muzeum, kde se budete moci projít po palubě vikingské lodi, která doplula až k americkým břehům. Přesun na jižní pobřeží na ubytování.
3. den: Výlet lodí na Vestmannské ostrovy – vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu). Fakultativně můžeme navštívit mořské akvárium nebo muzeum věnované erupci sopky Eldfell, případně můžete i ochutnat speciality místní vyhlášené restaurace.
4. den: To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejižnější místo Islandu (možnost navštívit manufakturu na výrobu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků).
5. den: Navštívíme Thingvellir – nejvýznamnější místo islandské historie. Zde byl v roce 930 založen první parlament na světě. Je to i z přírodního hlediska pozoruhodné místo – největší geologický zlom, kde se rozestupují dvě kontinentální desky (severoamerická a euroasijská). Za příznivého počasí se projdeme v pohoří Hengil s krásnými vyhlídkami na největší jezero Islandu Thingvallavatn, nebo zvolíme koupání v teplé řece pramenící v těchto místech.
6. den: Vydáme se k nejznámější islandské sopce Hekle , která je známá svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Ljótipollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory. Koupání v přírodní teplé laguně, případně výstup na vyhlídkovou horu Bláhnúkur.
7. den: Dnes nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, katedrála Skálholt, kráter Kerid . K tomu si přidáme několik méně známých, ale o to zajímavějších přírodních pozoruhodností. Na závěr dne navštívíme druhý nejvyšší vodopád Haifoss .
8. den: Prohlídka nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami, rybářská restaurace, Perlan - vodojem s teplou vodou pro Reykjavík s vyhlídkou na město, sídlo presidenta. Fakultativní výlet za pozorováním velryb , rovněž fakultativně koupání v Modré laguně , přesun na letiště.
9. den: Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod. Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Fotogalerie

Island, romantické údolí Gjájin Black beach s čedičovou jeskyní, jižní Island Brána Islandu - nejjižnější bod Dýrholaey - Brána Islandu, jižní pobřeží Dýrholaey - Brána Islandu, nejjižnější bod Island, Gardskagi - starý maják s duhou Island, gejzír Strokkur dosahuje výšky přes 20 m Island, gejzír Strokkur ve svém zrodu Island, Gjájin - romantické údolí Island, Gunnuhver, geotermální pole s majákem v pozadí, poloostrov Reykjanes Island, horská túra ve vnitrozemí poloostrova Reykjanes Island, jižní pobřeží - přírodní scenerie, v pozadí ledovec Vatnajökull Island, ledovec Eiríksjökull Island, muzeum Vikingský svět - dokonalá replika vikingkého drakaru Island, na cestě do Landmannalaugar (Duhové hory) Island, naše Toyota HiAce s průvodcem, v pozadí ledovec Langjökull Island, okolí Duhových hor Island, plavba k Vestmanským ostrovům Island, pohled z vyhlídkové hory Bláhnukúr na Duhové hory Island, pohled z vyhlídkové hory Bláhnukúr na Duhové hory Island, pohled z vyhlídkové hory Bláhnukúr na Duhové hory Island, průvodce Jan Smejkal se svými zákazníky (má v ruce telefon) Island, Reykjanes, Gardur - starý a nový maják Island, Reykjavík - nábřeží Island, Reykjavík, Sluneční poutník (Sólfar) Island, útes Dýrholaey Island, útesy, jižní pobřeží Island, vnitrozemí poloostrova Reykjanes Island, vnitrozemí poloostrova Reykjanes. V pozadí sopka Keilir Island, vodopád Gullfoss Island, vodopád Haifoss Island, vodopád Haifoss s duhou Island, vodopád Hjálparfoss Island, vodopád Skogafoss Island, vodopád Skogafoss, jižní pobřeží Island, západ slunce v Reykjavíku Islandské vnitrozemí Islandské vnitrozemí, naše Toyota HiAce 4x4 Jižní Island Papuchalk bělobradý, symbol Islandu

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,01 Kč
EUR 25,53 Kč
Chorvatsko HRK 3,43 Kč