Srí Lanka

Srí Lanka

10 - denní zájezd | Srí Lanka

Colombo - Anuradhapura - Polonnaruwa – Gal Viharaya - NP Minneriya - Lion Rock - Sigiriya – Dambulla - Kandy - chrám Buddhova zubu - Peradeniya – vysočina Hill Country - vodopády Ramboda - Nuwara Eliya - NP Horton Plains – Baker´s Falls

Na co se těšit: památky „Zlatého trojúhelníku“, národní parky s exotickou faunou a flórou, vyhlídka Konec světa a vodopády Baker´s falls, čajové plantáže a Indický oceán

Zájezd do země tajů, nádherné fauny i flóry na exotickou Srí Lanku. Zemi nacházející se těsně nad rovníkem, uprostřed vod Indického oceánu. Srí Lanka se překládá jako „Krásná země" a my se o její kráse přesvědčíme. Objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujnou vegetaci deštných pralesů, volně žijící slony, čajové plantáže a překrásné pláže Indického oceánu.

Očkování: při vstupu na Srí Lanku není vyžadováno žádné povinné očkování

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech ***/**** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Praha

Termíny a ceny

listopad 2020
22.11.20 ne 10 dní PH 39 990 Kč objednat

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha/Dubaj/Colombo a zpět
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na letiště
 • dopravu místním klimatizovaným busem po Srí Lance
 • služby českého průvodce
 • služby místního průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 130 USD
 • turistické vízum cca 35 USD (o aktuální výši budeme informovat)
 • spropitné, fakultativní služby

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 990 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (příplatek: 1490 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 40000 Kč (příplatek: 1690 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 6300 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s průvodcem přes Dubaj na Srí Lanku.
2. den: Ráno přílet do Colomba, prohlídka hl. města Srí Lanky, návštěva buddhistického chrámu, Památníku nezávislosti, místního trhu Pettah, Galle Face green, odpoledne odjezd do hotelu.
3. den: Brzy ráno odjedeme do nejstaršího královského města Srí Lanky Anuradhapura (UNESCO), bývalé hl. město velkolepé buddhistické říše, prohlídka, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný více než 2 tisíce let starý strom „Bo“.
4. den: Dopoledne druhé královské město Polonnaruwa (UNESCO), středověká metropole Srí Lanky, paláce, chrámy, dágoby, gigantický zavlažovací systém a komplex Gal Viharaya, vrchol sochařského a kamenického umění (Svatyně z černého kamene). Navštívíme srílanské dřevařské dílny a odpoledne budeme mít možnost tradiční jízdy na slonech, která k  ostrovu patří. Pro zájemce je připravena i návštěva NP Minneriya s rozlohou více než 8900 m 2 formou Jeep safari (cca 50 $). Celé oblasti, kterou tvoří les a křoviny, dominuje stejnojmenná nádrž. Při projížďce parkem spatříme stáda slonů, sambary, makaky aj. NP je rájem i pro milovníky ptactva - čápi, pelikáni, volavky, papoušci aj.
5. den: Skalní masív Lion Rock (Lví skála) na jehož vrcholu jsou ruiny paláce Sigiriya (UNESCO), tzv. osmý div světa - komplex zahrad, fontán a vodních nádrží. Výstup na vrchol je velkým zážitkem, cestou vzhůru budeme obdivovat světoznámé fresky žen a nahlédneme i do jeskyní, které kdysi sloužily poustevníkům. Přejedeme k jeskynním chrámům v Dambulle (UNESCO) „Zlatá skála“ – překrásně zdobené jeskyně s mnoha symboly buddhismu a hinduismu, fresky zachycující život Buddhy a události sinhálské historie. Průvodci nám zde budou i všetečné opice. Odjezd do posledního města sinhálských králů Kandy (UNESCO), ležícího na stejnojmenném jezeře, na okraji srílanské vysočiny. Cestou zastávka v tradiční Ayurvedické zahradě koření s vysvětlením jednotlivých druhů a jejich léčebných účinků.
6. den: Návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance chrámu Buddhova zubu (chrám Dalada Maligawa s vzácnou relikvií - Buddhův zub) a Královské botanické zahrady Peradeniya u řeky Mahaweli Ganga. Seznámíme se s  flórou Srí Lanky, atrakce zahrady - jávský fíkovník, jehož koruna pokrývá 3000 m2, obří bambusy, vzácné palmy "Coco de Mer". Zastavíme v muzeu drahých kamenů a diamantů - ukázka těžby a opracování tradičních rubínů a safírů formou videoprojekce. V podvečer možnost shlédnout tradiční srílanské představení - Kandyjští tanečníci a hudebníci. Návrat na ubytování.
7. den: Přejedeme na Srílanskou vysočinu Hill Country, zastávka mezi čajovými plantážemi, návštěva typické továrny na čaj s vysvětlením celého procesu výroby, ochutnávka, možnost nákupu tradičního cejlonského čaje. V horské oblasti vysočiny zastavíme u překrásných vodopádů Ramboda a nedaleko nejvyšší hory Srí Lanky Piduruthalagala (2555 m n. m.) si prohlédneme nejvýše položené koloniální městečko ostrova Nuwara Eliya, v překladu „město světla"- sídelní místo Britů.
8. den: NP Horton Plains (UNESCO), fakult. výlet do krásné tiché oblasti vysočiny, exotická zvěř a množství ptáků (cca 50 $). Brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjedeme jeepy na náhorní plošinu ve výšce cca 2100 - 2300 m n. m. Pěší turistický okruh (cca 9 km) k Bakerovým vodopádům – Baker´S Falls až k vyhlídce Konec světa, zde náhle plošina Hortonských plání končí 880 m hlubokým srázem, odtud název vyhlídky a další krok už udělat nemůžeme. Cestou pestrá flóra a fauna, krásné výhledy po vysočině. Ostatní individuální volno, odpoledne společně odjezd do letoviska u Indického oceánu.
9. den: Volný den, koupání v Indickém oceánu, v podvečer transfer na letiště do Colomba, odlet s průvodcem do ČR.
10. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

sri lanka1 Sri Lanka  Colombo Sri Lanka  čajové plantáže Sri Lanka  Ella Sri Lanka  NP Uda Walawe

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zájezdy

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,41 Kč
EUR 26,64 Kč
Chorvatsko HRK 3,54 Kč