Srí Lanka, ostrov slonů a Buddhů

Srí Lanka, ostrov slonů a Buddhů

10 - denní zájezd | Srí Lanka

Colombo - Dambulla – Sigiriya – Lion Rock - Kandy – Peradeniya – Nuwara Eliya – Nanu Oya– Ella – Little Adam´s Peak – vyhlídka Lipton´s Seat - NP Udawalawe – Mirissa Beach – Galle

Na co se těšit Dechberoucí výhledy z Little Adam´s Peak, Ella a Nuwara Eliya - horská městečka a čajové plantáže, Sloni v NP Udawalawe, Výlet za pozorováním velryb z Mirrisa beach

Zveme vás na cestu, která dýchá svěží zelení centrálních hor Zářivého ostrova, jak se Srí Lance odpradávna říká. Čajovníkové stráně nabízí stejně úchvatný pohled na zelené zlato země nám dnes, jako kdysi siru Liptonovi, obhlížejícímu ze své oblíbené horské vyhlídky dařící se dílo. I cesta místním horským vlakem patří k silným zážitkům. V chrámu Buddhova zubu v královském Kandy ovane každého dech dob, kdysi slavných mocných rodů sinhálské šlechty stejně silně, jako na ulicích soudobý asijský chaos. Pestrá, mnohovrstevnatá Srí Lanka: přítmí jeskynních chrámů s bezpočtem Buddhových vyobrazení, zlaté mihotání ve světle obětních svící a vůni lotosů. Skalní pevnost Sygiriya a její polonahé krásky na vzácných freskách, stromoví velikáni, pamatující více, než koloniální historii v královské botanické zahradě, tajemné léčebné umění ayurvédy a zkušené ruce masérů. Minibus v národním parku vyměníme za džípy a v lesostepi budeme pozorovat nejpočetnější sloní populaci na ostrově, pávy, mangusty, papoušky a opice…abychom na závěr mohli odpočívat na zlaté mirisské pláži na jihu. Odtud je možné se za svítání vydat na lodní výlet za velrybami nebo do pitoreskního koloniálního přístavu Galle. Dotek klidu a tušení věcí přesahujících naše pozemské chápání si už napořád odvezeme v duši domů.

Očkování: při vstupu na Srí Lanku není vyžadováno žádné povinné očkování. Velikost skupiny max. 10 -16 osob

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech ***/**** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Praha

Termíny a ceny

listopad 2020
28.11.20 so 10 dní PH 41 900 Kč objednat

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha/Dubaj/Colombo a zpět
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na letiště
 • dopravu klimatizovaným minibusem na Srí Lance
 • přejezd vlakem 5.den
 • výlet džípy a vstup do NP Udawalawe
 • služby českého průvodce
 • služby místního průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 100 USD
 • turistické vízum cca 35 USD (o aktuální výši budeme informovat)
 • spropitné, fakultativní služby

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 990 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (příplatek: 1490 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 40000 Kč (příplatek: 1690 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 5900 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s průvodcem přes Dubaj na Srí Lanku.
2. den: V dopoledních hodinách přiletíme do Colomba a přesuneme se do vnitrozemí do oblasti zlatého kulturního trojúhelníku. Navštívíme překrásně zdobený soubor jeskynních chrámů zlatých Buddhů v Dambulle (UNESCO) - místo s tajemnou atmosférou, královský příběhem, nenechavými opicemi a úžasnou vyhlídkou. Po prohlídce se ubytujeme v oblasti Sigiriya, kde bude pokračovat naše putování.
3. den: Po snídani nás čeká výstup na Lion Rock (Lví skálu) s legendární pevností Sigiriya (UNESCO) tzv. osmým divem světa – chráněný skvost s pozůstatky paláce krále Kassiapy a panoramatickými výhledy na smaragdové srdce ostrova, systémem jezírek a freskami svůdných nebeských krasavic na stěně skály. Po sestupu se krátce zastavíme v tradiční řezbářské dílně a batikové manufaktuře. Buddhistickou kulturu na chvíli zaměníme za hinduistickou. Zastavíme se u pestrobarevného chrámu s množstvím soch a vyobrazením hinduistického panteonu, abychom se o něco později v bylinné zahradě dozvěděli něco z tajů umění ayurvédy a nechali se namasírovat, nebo vyzkoušeli přírodní přípravky podle starých receptur.
4. den: Královské město Kandy, ležící na stejnojmenném jezeře, na okraji srílanské vysočiny. Návštěva nejposvátnějšího buddhistického chrámu Buddhova Zubu, bude zlatým hřebem tohoto dne. Nejproslulejší botanická královská zahrada ostrova – Peradeniya, nás vrátí do dob starých rodů, zvelebující své říše, časů koloniálních mocností i fotografického putování pánů Zikmunda a Hanzelky. Poté už Kandy opustíme a zamíříme do hor do nejvýše položeného městečka Nuwara Eliya - města světla, které bylo kdysi ovládáno anglickými a skotskými pěstiteli, je stále poseté koloniálními bungalovy, živými ploty a jedním z nejlepších 18-ti jamkových golfových hřišť na světě. Ubytování v oblasti.
5. den: Po snídani nás zaujme komentovaná prohlídka čajové továrny s ochutnávkou a případným nákupem místních kvalitních čajů. Následně přejedeme vlakem z Nanu Oya na východ do horského městečka Ella, kde se posléze také ubytujeme. Cesta přes zamlžené strmé pláně, pyšnící se v chladném podnebí svěží zelenou přikrývkou čajových keřů, bude opravdovým nezapomenutelným zážitkem pro každého.
6. den: V případě jasného počasí vystoupíme mezi čajovníky na vrchol Little Adam´s Peak s dechberoucími výhledy do strže, v opačném případě se projdeme k technicko-architektonické památce britské éry - železničnímu mostu přes údolí: Nine Arch Bridge. Poté se přesuneme od Liptonovy 1.čajové továrny k vyhlídce Lipton´S Seat a ochutnáme pálivé tamilské svačinky. Odpoledne odjedeme džípy do oblíbeného NP Udawalawe, kde žije nejpočetnější sloní populace na ostrově a mnohá další zvířata. Pokračujeme k jižnímu pobřeží do oblasti Mirissa beach na ubytování.
7. den: Odpočinek na pláži Mirissa Beach se zlatým pískem a mnoha plážovými restauracemi, individuální volno. Pro zájemce možnost fakult. lodního výletu s pozorováním velryb (cca 55 $).
8. den: Odpočinek na pláži, individuální volno. Pro zájemce možnost fakult. polodenního výletu Tuk Tuky do koloniálního přístavu Galle (cca 12$) s opevněním a svéráznými obchůdky.
9. den: Odpočinek na pláži, individuální volno. Transfer na letiště v Colombu, odlet.
10. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Sri Lanka  NP Uda Walawe Sri Lanka  Colombo Sri Lanka  čajové plantáže Sri Lanka  Ella sri lanka1

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zájezdy

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,76 Kč
EUR 26,67 Kč
Chorvatsko HRK 3,53 Kč