Cesta za Perlou Indického oceánu

Cesta za Perlou Indického oceánu

16 - denní zájezd | Srí Lanka

Srí Lanka je jedinečné místo této planety, a proto bývá přezdívaná jako Perla Indického oceánu.
Poznejte s námi její nekonečné čajovníkové plantáže, které vás ohromí svou svěží zelenou barvou, srdečné úsměvy zdejších obyvatel, na něž nelze zapomenout nebo posvátné chrámy zapsané v UNESCO. Setkáte se s ohroženými druhy zvířat žijícími v rezervaci Yala a na vlastní kůži zažijete Srí Lanku tím, čím je – rájem na Zemi.
Na závěr poznávacího okruhu vás čeká odpočinek v 4* resortu přímo na pláži.

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

listopad 2020
23.11.20 po 16 dní PH 52 990 Kč objednat
únor 2021
18.02.21 čt 16 dní PH 52 990 Kč objednat

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - COLOMBO Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha. Let s přestupem se společností Emirates do největšího města Srí Lanky, Colomba.
2. den: PŘÍLET NA SRÍ LANKU - NEGOMBO Přílet do Colomba v ranních hodinách místního času a vaše první bližší seznámení se Srí Lankou. Čeká vás projížďka po rybářském městečku Negombo, nacházející se v západní části ostrova, nedaleko letiště Bandaranayke International Airport. V tomto městečku se seznámíte s pozůstatky holandských kolonizátorů a s typickým životem místních, kteří se živí hlavně rybolovem. Odpoledne volno a první možnost koupání. Doba transferu letiště – Negombo: cca 30 min.
3. den: ANURADHAPURA (UNESCO) Po snídani návštěva starobylého a původního hlavního města Srí Lanky (v dobách od 5. stol. př.n.l. do 10. stol. n.l.), které bylo po staletí centrem politického a náboženského dění. Dnes se jedná o jedno z nejuctívanějších poutních míst země, které při své návštěvě Srí Lanky nesmíte zapomenout navštívit. Prohlídka tzv. dagob (míst určených pro uchování ostatků) – Ruvanveliseya, Jetawanarama nebo Thuparama nebo jednoho z nejstarších stromů světa, tzv. Bó (2 250 let starý). Ukončení prohlídky a transfer do hotelu. Doba transferu Negombo- Anuradhapura: cca 4 hod. Doba transferu: Anurádhapura – hotel: cca 2 hod.
4. den: NÁVŠTĚVA TRADIČNÍ VESNICE A ŠKOLY Po snídani vás čeká návštěva tradiční vesnice a místní školy. Vesničky na Srí Lance zůstávají z velké části nezměněné a tak zde můžete pocítit, jak tu lidé žijí jednoduše v souladu s životním prostředím. Navštívíte tradiční vesničku, kde můžete pozorovat místní obyvatele a jejich každodenní život, jejich aktivity a také jejich jedinečnou kulturu. Během návštěvy se projdete vesnicí, ale i džunglí, uvidíte unikátní zemědělství Srí Lanky, svezete se na vozících tažených volky, projedete se na loďce po jezeře nebo navštívíte tradiční dům postavený z hlíny. Ochutnáte i typický srílanský oběd (rýži a kari) – každodenní stravu většiny místních obyvatel. Dále vás čeká návštěva tradiční venkovské školy, která i jako všechny ostatní na Srí Lance potřebuje pomoci jak finančně, tak i materiálně. Děti jistě ocení, pokud si pro ně připravíte různé sešity, tužky a další školní pomůcky. Ony si pro vás za odměnu připraví malé představení či píseň a vy tak strávíte krásné chvilky v obležení těchto neustále se usmívajících dětí. Závěrem tohoto dne vás čeká návštěva skalního chrámu v Dambulle , na celé Srí Lance považovaného za nejrozsáhlejší a nejzachovalejší.
5. den: SIGIRIYA (UNESCO) Po snídani přesun autobusem k velkolepé a nedobytně vyhlížející pevnosti Sigiriya , která je posazena na vrcholu skály, tyčící se asi 200 metrů nad okolní krajinou. Sigiriya je jednou z největších atrakcí Srí Lanky, která byla v roce 1982 vyhlášena za památku světového dědictví UNESCO . Doba transferu Habarana – Sigiriya: cca 30 min. Doba transferu Sigiriya – Polonnaruwa: cca 1 hod. 15 min. POLONNARUWA Po návštěvě Sigiriya vás čeká ještě pěší prohlídka dalšího historického města Srí Lanky, Polonnaruwa , kde na vás dýchne atmosféra středověku. Zdejší památky se řadí k jedněm z nejkrásnějších na ostrově, a proto není divu, že byly zapsány na seznam UNESCO . Místo je také symbolem toho, že i na jednom místě je možné poklidné soužití dvou kultur vyznávajících odlišné náboženství (budhismus a hinduismus). Doba transferu Polonnaruwa – hotel: cca 1 hod. 15 min.
6. den: ZAHRADA MATALE, KANDY Po snídani a transferu vás čeká Matale , místní ráj koření a bylinek, kde si budete moci vyzkoušet a zakoupit nepřeberné množství bylinek i koření, které zde mají nezaměnitelnou a plnou chuť. Určitě této možnosti využijte. Po prohlídce přesun autobusem do města Kandy (UNESCO) , ležícího uprostřed příkrých zelených kopců a pyšnícího se jednou z nejvýznamnějších buddhistických památek Srí Lanky – Chrámem Buddhova zubu . Zde je uchovávána posvátná relikvie – Buddhův zub .  Doba transferu hotel – Matale: cca 1 hod. Doba transferu Matale – Kandy: cca 2 hod.
7. den: VOLNÝ DEN - TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ Volný den v oblasti Kandy. Možnost návštěvy města a typických trhů. Na závěr dne vás čeká typické  kulturní představení  (představení různých srílanských tanečníků a bubeníků, kteří jsou pro Srí Lanku naprosto unikátní).
8. den: SLONÍ SIROTČINEC, BOTANICKÁ ZAHRADA Snídaně. Přesun autobusem k městečku Pinnawala , u nějž se nachází sloní sirotčinec , kde budete mít možnost dostat se do úzkého kontaktu s těmito pozoruhodnými savci (slony indickými). Zařízení funguje od roku 1975 a má na starost péči o slony, kteří by v divoké přírodě nebyli schopni přežít. Několik slonů z tohoto centra má i pražská zoologická zahrada v Tróji. Následně navštívíte i největší botanickou zahradu Srí Lanky – Peradeniya . Můžete zde najít až 5 000 druhů rostlin, avšak naprosto největší pozornost přitahuje rozsáhlá sbírka orchidejí. Doba transferu Hotel – Pinnawala – hotel: cca 1,5 hod.
9. den: ČAJOVNÍKOVÉ PLANTÁŽE, TOVÁRNA NA VÝROBU ČAJŮ Po snídani odjezd na jih Srí Lanky, dnešním cílem bude oblast kolem Nuwara Eliya . Srí Lanka je jedním z největších producentů čajů, proto při jejím objevování nelze opomenout ani návštěvu čajovníkové plantáže , resp. továrny, kde se vyrábí proslulé cejlonské čaje, které budete moci i ochutnat. NUWARA ELIYA Název města v překladu znamená „město světla“ a po jeho návštěvě poznáte proč. V tomto nejvýše položeném městě Srí Lanky zanechali patrné stopy zejména Britové, kteří zde působili během koloniální doby a dodnes zde naleznete mnoho památek, domů a typických anglických zahrad odkazujících na vliv bohatých Angličanů. Po návštěvě tohoto města možná přijdete na to, proč byla Nuwara Eliya Angličany tolik oblíbená (malá nápověda – doporučujeme přibalit si s sebou teplejší oblečení). Doba transferu Kandy – Nuwara Eliya: cca 3,5 hod.
10. den: VODOPÁDY RAVANA, NÁRODNÍ PARK UDA WALAWE Po snídani vás čeká přejezd autobusem do národního parku Uda Walawe , jedné z nejznámějších přírodních rezervací Srí Lanky. Po cestě se zastavíte u populárních vodopádů Ravana . Odpolední safari v Uda Walawe projedete v džípech a budete mít možnost sledovat pestrý život zdejší fauny. Nejslavnějšími obyvateli jsou zde zejména sloni, divoká prasata, ale i krokodýli a rozmanité druhy ptáků . Příjezd do hotelu v podvečerních hodinách.
11. den: Uda Walawe - Galle - Hikkaduwa Dopoledne vás čeká návštěva města Galle s úžasnou atmosférou a řadou historických památek. Původně portugalská a později holandská pevnost se může pyšnit krásným starobylým centrem , které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších na Srí Lance ( UNESCO ). Místo se může pochlubit zajímavou historií, mohutnými hradbami a historickými domy – dnes často přestavěnými na stylové hotely a restaurace. Po návštěvě Galle vás čeká přesun do plážového resortu a odpočinek.
12. den: 12. - 14. den – HOTELOVÝ RESORT, OSOBNÍ VOLNO Vychutnejte si relax v hotelu přímo u pláže (ubytování s polopenzí). Kdo stále ještě bude mít chuť poznávat další kouty Srí Lanky, může se s námi vydat na jeden z našich fakultativních výletů, které vám na místě blíže představí náš průvodce, který nebude chybět ani zde.
13. den: HOTELOVÝ RESORT, TRANSFER NA LETIŠTĚ Snídaně a poslední hodiny odpočinku strávené na pláži tohoto úžasného ostrova. Transfer na letiště ve večerních hodinách. Doba transferu hotelový resort – letiště: 2,5 hod.
14. den: ODLET Odlet z Colomba letadlem Emirates s přestupem v Dubaji. Přílet do Prahy na letiště Václava Havla v odpoledních hodinách. Zde váš program končí – už víte, kam se s námi vydáte příště?
15. - 16. den:

Fotogalerie

Foto - Cesta za Perlou Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu Foto - Kouzelné ostrovy Indického oceánu

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,76 Kč
EUR 26,67 Kč
Chorvatsko HRK 3,53 Kč