Grand tour Cejlonem

Grand tour Cejlonem

10 - denní zájezd | Srí Lanka

Colombo • Negombo • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Anuradhapura • Matale • Peradeniya • Kandy • Nuwara Eliya • Yala • Galle • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Upozornění: V ceně zájezdu nejsou zahrnuté vstupy.

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: Cena nezahrnuje vstupy, doporučená částka cca 190 USD. Možnost prodloužení na MALEDIVÁCH v resortu dle vlastního výběru a na libovolný počet nocí.

Min. počet účastníků: 16
(TourOperátor: FIRO-tour a.s.)

Ubytování: různé

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

listopad 2020
06.11.20 pá 10 dní PH 39 990 Kč objednat
únor 2021
05.02.21 pá 10 dní PH 34 841 Kč objednat
05.02.21 pá 10 dní PH 34 841 Kč vyprodáno
březen 2021
12.03.21 pá 10 dní PH 34 841 Kč objednat
12.03.21 pá 10 dní PH 34 841 Kč vyprodáno
duben 2021
16.04.21 pá 10 dní PH 34 841 Kč objednat
16.04.21 pá 10 dní PH 33 991 Kč vyprodáno
listopad 2021
05.11.21 pá 10 dní PH 34 841 Kč objednat
05.11.21 pá 10 dní PH 33 991 Kč vyprodáno

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha–Colombo–Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků, případného palivového příplatku, v optimální knihovací třídě
 • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
 • 7 nocí v 2lůžkových pokojích v 3* hotelech během okruhu
 • 7× polopenzi
 • služby místního česky hovořícího průvodce během okruhu
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • Povinné příplatky: vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 1190 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR
 • Povinné příplatky: vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 1190 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR
 • 1lůžkový pokoj během okruhu na 7 nocí (6 990 Kč)
 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění viz katalog str. 11
 • Prodloužení o 7 nocí po okruhu vč. transferů: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 7 nocí 20 990 Kč
 • hotel Tangerine Beach***+ s polopenzí 7 nocí 12 990 Kč
 • hotel Koggala Village *** se snídaní 7 nocí 9 490 Kč
 • hotel Turyaa Kalutara**** 7 nocí se snídaní 24 990 Kč
 • hotel Royal Palms**** se snídaní 7 nocí 14 990 Kč
 • hotel Coco Royal Beach*** s polopenzí 7 nocí 12 990 Kč

Program zájezdu

1. den: dle letového řádu odlet z Prahy do Colomba (s mezipřistáním).
2. den: přílet do Colomba , po vstupních formalitách transfer do Negomba . Ubytování a individuální volno na aklimatizaci, večeře a nocleh.
3. den: po snídani odjezd k návštěvě slavného útulku pro osiřelé slony v Pinnawale . Založen byl v r. 1975 s pouhými 7 slony. V dnešní době může část z nich pozorovat narození svých pravnoučat. Původně toto místo sloužilo k ochraně slonů zraněných v důsledku pytláctví, dnes je velkou turistickou atrakcí. Okouzlí vás krmení slůňat z láhví, koupání stáda v řece i samotné pozorování těchto milých obrů. Následuje přejezd do Dambully (UNESCO). Zdejší chrám ve skále byl zbudován králem Walagambahu v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní na zhruba 2 000 m2 ukrývá překrásné malby (nejrozsáhlejší na světě) a sochy Buddhy vytesané ze skály (největší měří 14 m). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.
4. den: po snídani návštěva Sigiriye . Pevnost se tyčí do výšky zhruba 200 m a byla postavena králem Kashyapou v 5. st. (UNESCO). Na skalní věži se vám naskytne fantastický výhled do krajiny. Přejezd do dalšího města králů – Polonnaruwy . Založena byla koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Když sinhálský král Vijjayabahu I. vytlačil Choly z ostrova, ponechal Polonnaruwu jako své hlavní město. Za krále Parakramabahu I. zde byl vystavěn královský palác, nádherné parky a obrovská nádrž. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.
5. den: snídaně a odjezd na návštěvu Anuradhapury . Prohlídka původního prvního hlavního města Srí Lanky, dodnes s velkou řadou archeologicky a historicky cenných pozůstatků a zapsaného na seznamu UNESCO. K vidění je i veliká atrakce – 2 200 let starý posvátný strom Sri Maha Bodhi, údajně nejstarší na světě samozřejmě řada starobylých stúp, pagob, zbytků chrámů a rituálních lázní. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
6. den: po snídani odjezd do vysočiny do Kandy. Cestou zajímavá zastávka v Matale . Ve zdejší zahradě s kořením uvidíte pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, dozvíte se o jejich využití a léčebných účincích. Přejezd do Královské botanické zahrady v Peradeniyi . Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Zbudována byla pro potěchu sinhálských králů a později zvelebena Brity. Příjezd do Kandy – tzv. „Hlavního města vysočiny“. V Kandy se v minulosti vystřídali u moci Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa , který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Projedete kolem jezera, navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chození po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a nocleh.
7. den: po snídani odjezd půvabnou krajinou vysočiny do nejpopulárnějšího resortu – Nuwara Eliya (1 889 m n. m.). Dodnes je zde patrný britský vliv projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Nuwara Eliya je srdcem oblasti, kde se pěstuje slavný cejlonský čaj. Zavítáte na čajovou plantáž a v továrně uvidíte proces jeho zpracování (součástí zdejší návštěvy je i ochutnávka). Ubytování a nocleh v hotelu v Nuwara Eliye.
8. den: snídaně a přejezd z vysočiny na jih ostrova do největšího národního parku v Yale . Zúčastníte se skvělého safari v jeepech (možnost spatřit slony, kance, buvoly, levharty, hady či krokodýly a celou řadu dalších živočišných druhů vč. vzácného ptactva v divoké přírodě). Ubytování, večeře a nocleh.
9. den: po snídani se vydáte na poslední část putování ostrovem, cesta povede na jižní pobřeží do města Galle . Jde o významný přístav, město je vyhlášené díky zručným krajkářkám. Nachází se zde rozsáhlé opevnění se známou pevností (vzniklé za dob kolonizace Portugalci, dále zvelebované Holanďany a dnes zapsané na seznamu UNESCO). Po prohlídce transfer na letiště v Colombu. U varianty s prodloužením transfer do vybraného hotelu a ubytování.
10. den: v brzkých ranních hodinách odlet zpět do ČR. Varianta s prodloužením: individuální program.
11. den: v případě prodloužení individuální volno v hotelu na pláži dle vlastního výběru.
12. den: dle letového řádu transfer na letiště v Colombu a odlet s mezipřistáním zpět do ČR.

Fotogalerie

Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem Foto - Grand tour Cejlonem

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z internetové nabídky nevybrali,nevadí. Zašlete svoje požadavky na dovolena@dubi-tour.cz. Připravím Vám nabídku podle Vašich představ!

Hledání zájezdů

Zavolejte si nebo napište pro zaslání last minute nabídky. Volejte 739 070 023 nebo pište na dovolena@dubi-tour.cz

Kontakt

JIŘINA DUBNOVÁ - CA DUBI tour
TÁBORSKÁ 133/250
61500 BRNO

tel.: +420 739 070 023
fax.: +420 515 546 382
email: dovolena@dubi-tour.cz

IČ: 01404822

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,85 Kč
EUR 26,65 Kč
Chorvatsko HRK 3,51 Kč